Kwiecień 11, 2018

Dla rodziców

Rodziców, którzy nie znają znaczenia nauki programowania już od najmłodszych lat jest sporo.

„Moje dziecko ma się uczyć programowania?  Boję się, że nauka tworzenia programów komputerowych, już w szkole podstawowej, to za trudne wyzwanie dla takich maluchów. Stawiam sobie pytania – czy dziecko sobie poradzi, czy jest w stanie się tego nauczyć, czy jest mu to potrzebne? Pewnie mu się to spodoba, przynajmniej na początku, bo ciekawią go wszelkie nowinki technologiczne”.

Staramy się rozwiać wątpliwości i tłumaczymy –  Język programowania podstawowego został stworzony właśnie z myślą o dzieciach i młodzieży, żeby uczyć ich podstaw programowania. Jest on programowaniem wizualnym i przypomina układanie puzzli, więc nie wymagała zaawansowanej wiedzy matematycznej i daje dziecku dużą szansę na odniesienie sukcesu. Programowanie to umiejętność, która coraz bardziej przydaje się w XXI wieku, a ktoś, kto zrobi pierwsze kroki w dzieciństwie może się tym zainteresować i zdobywać dalsze przydatne umiejętności.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że świat za 20 lat będzie zupełnie inny. Oczekiwania odnośnie ludzi wchodzących na rynek pracy również się zmienią – wiedza będzie mniej istotna niż kreatywność i logiczne myślenie. Tak się składa, że programowanie komputerowe właśnie  te dwie cechy rozwija i dlatego od najmłodszych lat zachęcamy do nauki programowania. Dzieci wolą się bawić, niż uczyć logicznego myślenia, a platforma Scratch pozwala na jedno i drugie w bardzo prosty i ciekawy dla dzieci sposób.

Najwięcej miejsc pracy jak mówią statystyki na obecnych maturzystów będzie czekać po studiach informatycznych i technicznych. Za 5 lat deficyt na pracowników wśród informatyków i programistów może przekraczać ponad 30 proc. Wśród najbardziej przyszłościowych kierunków studiów w takim razie widać na pierwszym miejscu informatykę i programowanie.

Zatem wychodząc na przeciw zapotrzebowaniom rynkowym, zapraszamy do Cyfrowej Akademii. Specjalnie przygotowane zajęcia w formie kursów rocznych to fantastyczna przygoda ze światem programowania komputerowego zarówno dla dzieci jak i młodzieży.

Koszt miesięczny kursu wynosi 150zł.